Skip to content

Proč tento zápisník?

Je pozdní čtvrteční odpoledne, kdy se po celodenním spěchu vracím v klidu domů a říkám si, že bych mohl začít s plněním množství úkolů, které se mi dnes nasbíraly a které bych stejně musel udělat později. Přemýšlím s čím začít dřív a v tom mě napadlo splnit jeden úkol efektivně.

Tak jak to dnes vlastně vypadalo?

Vstanul jsem jako obvykle, lehce před šestou ráno a po klasických ranních povinostech jsem vyrazil do práce. Už během cesty jsem přemýšlel jak to dnes rozplánuju a ktéré úkoly dokončím co nejdříve, některé si mohu libovolně přemístit, u jiných jsem bohužel vázan plánováním těchto událostí a potřebou účasti či součinosti dalších lidí. První meeting jsem měl v 10 dopoledne. Proto jsem měl tři hodiny času na to dořešit nevyřešené požadavky uživatelů ze včera, než přijdou nějaké další.

Začal jsem tedy tím největším problémem, který dle mého předpokladu byl časově nejnáročnější. Vzal jsem tedy do ruky desktop připravený včera a šel jej vyměnit k uživateli. Tato činnost je vždy nejdelší, raději měním tenké klienty, kdy je to téměř bez práce a lidé mají aplikace v Citrixu. Klasický desktop je vždy nasazován v případech, kdy není možné použít tenkého klienta ať už z důvodu nějaké speciální aplikace či externího hw. Nakonec to dopadlo dobře, stačilo přemigrovat uživatelská data a nainstalovat pár aplikací. Sice se to neobešlo bez instalace ovladačů pro externí čtečky průkazů, sice ani to nebylo bez problému, ale po instalaci správných ovladačů pro novou verzi Windows vše fungovalo jak má. Během této doby přišly na mail další požadavky, ale ty se operativně vyřešily v průběhu cesty zpět do kanclu, nějaká rekonfigurace čtečky atp. Po příchodu jsem běžel na meeting, kde jsem měl na starosti prezentaci funkcionalit v nově používané aplikaci, padlo pár dotazu uživatelů, uběhla hodina a přišel čas na oběd. Sotva jsem se vrátil z oběda už mi v kalendáři pípala připomínka na další meeting, tentokráte SkypeMeeting, tématika stejná publikum zahraniční, účast na SkypePrezentaci velká, dotazů spousta a byla další hodina pryč. Vracím se zpět do kanclu dělám kafe, posílám účastníkům feedback link a hledám způsob jak reimagovat jednoho ze starších nefunkčních tenkých klientů, pro ktérého už mám využití (budou potřeba ještě tři). Mezitím řeším další menší požadavky vzdáleně. Beru flashku, vytvářím image a hele tři hodiny odpoledne! Za 30 minut mám být ve škole! Ještě pár dotazů uživatelu při odchodu a už fičím do školy, vyjíždím o 10 minut později než jsem chtěl.

Trošku spěchím a na posledních semaforech hledám číslo učebny, parkuju, vysprintuju schody, podepíšu prezenčku a poslouchám náplň studia, slyším vytvoření nějaké webové stránky na wordpressu a další platformě. Okey, hned se ptám je možné prezentovat nějaký z webu co mám hotovy již z dřívějška – samozřejmě si chci ušetřit práci a čas, ale vzhledem k dané tématice se rozhodnu pro nový web. Však je to jen pár hodin práce a přitom udělám blog co už jsem dlouho chtěl.

Přicházím domů, vyřídím maily co jsem při odchodu na rychlo opomenul. Otvírám browser, využívám roky zaparkovanou doménu, aktivuju hosting, vytvářím db, stahuju wordpress, nastavuju mysql connection k db, hledám šablonu a už píšu článek, tak asi takhle rychle utíkají mé dny. Ještě se v mezičase uploadu snažím vyřídit objednávky z e-shopu a v 21:00 konečně zavíram laptop, zítra pokračujem. První článek je tu!

Published inZe života

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *