Skip to content

Co mě vedlo ke studiu?

Občas, se mě spousta lidí dotazuje co mě vedlo k tomu vrátit se zpět ke studiu? Odpověď je ovšem poměrně jednoduchá, již po střední škole jsem se vrhnul na studium vysoké školy. Studoval jsem obor Manažerská informatika na VUT v Brně, ovšem po prvním roce mě studium tak nějak nenaplňovalo, říkal jsem si, že bych potřeboval více vlastní praxe a chtěl jsem začít pracovat.

Jdeme pracovat!

Studium v Brně bylo rozvrstveno do celého týdne, což na kombinaci s práci moc nesedělo, po pár semestrech jsem tedy studium ukončil, vrátil se zpět domů a hledal práci. No třetí den po návratu jsem již pracoval jako IT Technik v jedné lokální firmě, kde jsem mimochodem setrval přes 4 roky, ale o tom zase někdy jindy, tohle byla hodně obsáhlá část života a když se na to podívám zpětně je úsměvné jak se člověk v IT zkušenostmi posune za 6 let a jak stoupnou jeho dovednosti a cíle.

Zvládnu obojí!

Během let práce v této firmě, jsem si uvědomoval, že bych si chtěl dokončit studium, které jsem začal ať ty semestry nepřijdou vniveč. A začal jsem hledat stejný obor v kombinované formě někde blíž, ať je to zvládatelné při práci. Našel jsem, uteklo pár dní a už jsem frčel na příjimačky ten pocit, kdy znova po letech jdete do školy je zvláštní 🙂 No pár dní na to už jsem vyběhával Sylaby z Brna a zkoušel si uznat alespoň část studia, bohužel u většiny předmětu z prváku mi již propadlo tří leté akceptační období.

Uběhlo dalších pár dní přišel prvák, první zkušenosti donutit se opět něco naučit a plnit nějakou docházku, ale nebylo to zase tak strašné. U množství předmětu jsem měl výhodu znalosti z praxe a předešlých studií, vše šlo poměrně bez komplikací, až na par vyjímek. Studium ubíhalo strasně rychle, do práce do školy, mezitím někde vlastní život, své projekty (e-shop), projekty do práce, seminárky do školy a učení. Ani jsem nestačil zírat jak ten čas letí 🙂

Těžké rozhodování

Sotva jsem měl prvák za sebou přišla zajímavá nabídka práce IT support specialisty v jedné nadnárodní korporaci. A teď rozhodování, podmínky byly nádherné, ale vzhledem k vytíženosti a cestování jsem musel zvážit, jestli do toho půjdu. Přecijen z lokální podpory v ČR, jsem se rázem přesouval na pozici, která ma na starosti XXXXX zařízení v lokalitách jako Rusko, Turecko, Egypt, Saudská Arabie, Polsko, Ukrajina, Čechy, Rumunsko atp.. . Šel jsem do toho, taková šance se nenaskytne denně. Najednou byla škola v ohrožení, čas, posuny časových zón, cestování, projekty, k tomu sebevzdělávání, mimochodem jsem se začal učit Rusky, zlepšovat si Polštinu a Angličtinu. Byla toho prostě spousta.

Problémy s časem

Přišlo období zimního narvaného semestru, k tomu všechny tyhle změny a já si říkal to nepůjde zkombinovat, ale vzhledem k předešlému pocitu jsem věděl, že studium už nechci zahodit a musím to všecko nějak dát do kupy. Pocit, kdy večer přijedete z práce nebo služebky domů, nejraději byste zalehli, ale řeknete si ne musím udělat ještě další povinosti mě naučil jedné neskutečné věci a to řídit si efektivně čas, naučit se jim nemrhat a dělat věci vždy, když je prostor. Nutíte se udělat zkoušky na první termín, další by byl obrovskou ztrátou času, plýtváním, ne jako dříve v Brně kdy jdete první termín s nějakými znalostmi na průzkum a třeba to vyjde. Musím říct byl to neskutečně rychlý půlrok, ale je zamnou a to bez relativních ztrát.

Jde to zvládnout

Udržel jsem si studium, vztah, práci a ani sebevzdělávání jsem neflákal. Co z toho plyne? Když si myslíte, že by něco mohlo být pro Vás užitečné a bojíte se, že to nepůjde zkuste to. Třeba jen doposud nefungujete tak jak byste mohli, když člověk chce dokáže zvládnou spoustu věcí a přináší to i vnitřní uspokojení, kdy říkáte zvládám to!

A co dál?

No přichází další semestr, je čas plnit seminárky a tak hned jednu začínám plnit i tímto blogem – není přeci čas ztrácet čas, věci se musí dělat hned, když je prostor. Každopádně už dříve jsem chtěl něco takového vymyslet. 🙂 Další studium i práce bude stát opět nějaký čas, ale čas investovaný do sebe je dle mně efektivně využitý 🙂 Tak asi tolik, snad Vás to trošku nabudilo , Petr.

Published inVzdělávání

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *